Bugun...



Dünya 16 Yaş Satranç olimpiyatlarında adım adım Final!

2019 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları’nda bir günlük aranın ardından bugün oynanan iki tur ile 7 tur geride kaldı.

facebook-paylas
Güncelleme: 04-11-2019 17:25:07 Tarih: 04-11-2019 17:04

Dünya 16 Yaş Satranç olimpiyatlarında adım adım Final!

Zorlu geçen mücadelelerin ardından Kırmızı ve Kızlar takımlarımız günü bir mağlubiyet bir galibiyetle tamamlarken; Beyaz ve Turkuaz takımlarımız günü bir beraberlikle sonlandırdı. Çorum takımımız ise oynanan iki maçtan birini kazanıp diğerinden de beraberlikle ayrılarak oldukça başarılı bir gün geçirdi.

 

7. turun son anları Turkuaz takımımız açısından oldukça heyecanlı geçti. Skor 1.5 – 1.5 iken salonun da son maçını oynayan sporcumuz Ecrin Efsa Büyük, Moldovalı rakibi karşısında kalite eksik oyun sonunu dirençli oyunuyla savunmayı bildi ve 136 hamlenin sonunda beraberliği sağlayarak takımının hanesine 1 maç puanını yazdırdı.

6. turun en güzel maçlarından birini Kızlar takımımız sporcularından WCM Gülenay Aydın çıkardı. Macar rakibi FM Endre Csiki(2287)’ye karşı siyah taşlarla oldukça ilginç bir kalite fedasının ardından çift filin yardımıyla müthiş bir mat atağı uyguladı. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz. 7.Tur sonunda puan durumuda şöyle oldu.

 

                   
Board Pairings                  
Round 7 on 2019/11/03 at 17:00
Bo. 5   GREECE Rtg 1   AZERBAIJAN Rtg 1½:2½
01.Oca FM   Alexakis, Dimitris 2459 IM   Muradli, Mahammad 2459 1 - 0
01.Şub FM   Spyropoulos, Nikolaos 2409 IM   Suleymanli, Aydin 2426 ½ - ½
01.Mar FM   Katopodis, Dimitrios 2353 IM   Ahmadzada, Ahmad 2406 0 - 1
01.Nis     Chatzieleftheriou, Andreas 2258 FM   Manafov, Vugar 2357 0 - 1
Bo. 9   KAZAKHSTAN Rtg 6   UZBEKISTAN Rtg 03:01
02.Oca FM   Nogerbek, Kazybek 2387 GM   Abdusattorov, Nodirbek 2608 1 - 0
02.Şub FM   Assaubayeva, Bibisara 2381 GM   Sindarov, Javokhir 2513 0 - 1
02.Mar FM   Isanzhulov, Arystan 2305 FM   Kasimov, Ali 2166 1 - 0
02.Nis WFM   Nurgali, Nazerke 2194 WFM   Omonova, Umida 2078 1 - 0
Bo. 3   UKRAINE Rtg 16   CHINA Rtg 2½:1½
03.Oca IM   Galperin, Platon 2469 IM   Lin, Yi 2425 ½ - ½
03.Şub FM   Larkin, Vladyslav 2405 FM   Yu, Kaifeng 2367 1 - 0
03.Mar FM   Malovanyi, Yulian 2351     Xi, Qi 2241 1 - 0
03.Nis FM   Mosesov, Danylo 2290     Zhang, Xiao 2053 0 - 1
Bo. 17   BULGARIA Rtg 7   ARMENIA Rtg 1½:2½
04.Oca FM   Stoyanov, Tsvetan 2377 FM   Gharibyan, Mamikon 2388 1 - 0
04.Şub FM   Petkov, Momchil 2333 FM   Barseghyan, Armen Ar. 2381 0 - 1
04.Mar FM   Peycheva, Gergana 2246     Sargsyan, Tigran R. 2321 ½ - ½
04.Nis CM   Terziev, Dimo 2098     Gevorgyan, Albert 2231 0 - 1
Bo. 15   BELARUS Rtg 19   INDIA Rtg 04:00
05.Oca FM   Lazavik, Denis 2368 CM   Aronyak, Ghosh 2380 1 - 0
05.Şub     Tsaruk, Maksim 2230     Srihari, Lakshmi 2136 1 - 0
05.Mar FM   Runets, Ivan 2288 FM   Ajay, Karthikeyan 2214 1 - 0
05.Nis WFM   Tarasenka, Aliaksandra 2142 WFM   Lakshmi, Chidambaram 1859 1 - 0
Bo. 18   COLOMBIA Rtg 2   RUSSIA Rtg 2½:1½
06.Oca IM   Avila Pavas, Santiago 2406 IM   Murzin, Volodar 2433 ½ - ½
06.Şub FM   Cardoso Cardoso, Jose Gabriel 2313 IM   Makarian, Rudik 2386 1 - 0
06.Mar FM   Soto, Miguel Angel 2283 IM   Shubin, Kirill 2416 1 - 0
06.Nis     Alvarez Angel, Nelson Eduardo 1974 WCM   Garifullina, Leya 2330 0 - 1
Bo. 8   SERBIA Rtg 10   TURKEY - WHITE Rtg 02:02
07.Oca FM   Budisavljevic, Luka 2432 FM   Uzumcu, Ahmet Utku 2304 0 - 1
07.Şub FM   Milosevic, Milos 2312 FM   Aydincelebi, Kagan 2285 1 - 0
07.Mar FM   Tadic, Stefan 2295 FM   Ozenir, Ekin Baris 2274 0 - 1
07.Nis     Ivanovic, Marko 2269     Ozbek, Busra 1903 1 - 0
Bo. 11   ISRAEL Rtg 13   CANADA Rtg 02:02
08.Oca FM   Globus, Or 2371 FM   Talukdar, Rohan 2369 1 - 0
08.Şub     Lukin, Elisha 2280 FM   Hua, Eugene 2285 0 - 1
08.Mar FM   Musyuk, Lior 2278 FM   Rodrigue-Lemieux, Shawn 2263 1 - 0
08.Nis     Shaul Seidner, Liad 1647 FM   Vettese, Nicholas 2235 0 - 1
Bo. 23   LITHUANIA Rtg 28   MONTENEGRO Rtg 1½:2½
09.Oca FM   Juksta, Karolis 2310     Miletic, Vuk 2105 1 - 0
09.Şub     Stremavicius, Pijus 2230     Pobor, Milo 2064 ½ - ½
09.Mar     Butvilas, Aistis 2116     Vujovic, Savo 2040 0 - 1
09.Nis     Bagvilas, Lukas 1983     Popovic, Mateja 1535 0 - 1
Bo. 4   TURKEY - RED Rtg 25   MONGOLIA Rtg 1½:2½
10.Oca FM   Tanriverdi, Enes 2401 IM   Gan-Erdene, Sugar 2407 0 - 1
10.Şub FM   Kizilkus, Akin 2381     Itgelt, Khuyagtsogt 2160 ½ - ½
10.Mar IM   Can, Isik 2361 FM   Tengis, Tsog-Ochir 2111 ½ - ½
10.Nis WCM   Sade, Defne 1952 WCM   Udval, Enkhsaikhan 1721 ½ - ½
Bo. 29   SLOVENIA Rtg 22   CZECH REPUBLIC Rtg 1½:2½
11.Oca     Brilej, Jaka 2177 FM   Sprenar, Petr 2329 ½ - ½
11.Şub     Kuhar, Larisa 2030 FM   Svanda, Ondrej 2268 0 - 1
11.Mar     Acimovic, Sergej 1998     Kusa, Jakub 2156 1 - 0
11.Nis     Herega, Nejc 1976     Vojta, Jakub 2134 0 - 1
Bo. 32   TURKEY - TURQUAZ Rtg 24   MOLDOVA Rtg 02:02
12.Oca CM   Taspinar, Yanki 2010 FM   Lashkin, Jegor 2304 0 - 1
12.Şub     Kilic, Eray 2001 FM   Ceres, Dragos 2302 ½ - ½
12.Mar CM   Celik, Hasan Huseyin 1998     Vorobiov, Vlad 2029 1 - 0
12.Nis     Buyuk, Ecrin Efsa 1747     Baranciuc, Alexandr 1923 ½ - ½
Bo. 21   SLOVAKIA Rtg 12   UNITED STATES OF AMERICA Rtg 1½:2½
13.Oca FM   Sahidi, Samir 2374 FM   Stearman, Josiah 2310 0 - 1
13.Şub FM   Haring, Filip 2294     Ke, Ivan 2321 0 - 1
13.Mar     Turcan, Richard 2174 FM   Daggupati, Balaji 2310 1 - 0
13.Nis     Bochnicka, Vladimir 2053 WFM   Samadashvili, Martha 2155 ½ - ½
Bo. 26   TURKMENISTAN Rtg 14   HUNGARY Rtg 02:02
14.Oca FM   Nurmamedov, Azat 2368 FM   Krstulovic, Alex 2324 1 - 0
14.Şub     Shirliyev, Allayar 2149 FM   Borhy, Marcell 2321 0 - 1
14.Mar     Halynyazow, Vepaly 1903 FM   Gombocz, Ferenc Jr. 2200 1 - 0
14.Nis WFM   Shohradowa, Lala 2024     Juhasz, Judit 2004 0 - 1
Bo. 31   MALAYSIA - A Rtg 34   HONG KONG Rtg 02:02
15.Oca     Chan, Yi Meng Ryan 2130     Kwong, Wing Ki 1822 0 - 1
15.Şub     Navaratnam, Rohan Shan Tze 2061 CM   Deng, Yu Dong Michael 2130 0 - 1
15.Mar     Lee, Care Greene 1950 WCM   Deng, Jing Xin Crystal 1944 1 - 0
15.Nis     Hairul, Muhd Ilhan Mansiz 1832 WCM   Wong, Ching Chi 1879 1 - 0
Bo. 27   ICELAND Rtg 20   PORTUGAL Rtg 02:02
16.Oca FM   Stefansson, Vignir Vatnar 2327 FM   Veiga, Jose Francisco R P Neves 2325 ½ - ½
16.Şub     Briem, Stephan 2199     Martins, Bruno Andre Leite 2284 ½ - ½
16.Mar     Mai, Alexander Oliver 2085     Santos, Jose Guilherme B Lima 2183 0 - 1
16.Nis     Haile, Batel Goitom 1474     Pipiras, Filipa Fortuna 1939 1 - 0
Bo. 41   KYRGYZSTAN Rtg 30   NORTH MACEDONIA Rtg ½ :3½
17.Oca     Onufrienko, Vladislav 1780     Risteski, Emil 2197 0 - 1
17.Şub     Mirlan Uulu, Syimyk 1899     Jordanov, Mihail 2080 ½ - ½
17.Mar     Zholdoshmamatov, Adilet 1682     Veljanoski, Andrej 1936 0 - 1
17.Nis WCM   Lee, Dariya 1423     Angjelkoska, Jana 1441 0 - 1
Bo. 33   AZERBAIJAN-NAHCIVAN - A Rtg 42   KAZAKHSTAN - KARAGANDA Rtg 3½: ½
18.Oca FM   Babazada, Khazar 2408     Kenbeilov, Timur 1844 1 - 0
18.Şub FM   Mammadov, Sadig 2216     Sapenov, Daniyal 1656 1 - 0
18.Mar     Garayev, Sadig 1723     Magzumov, Damirali 1522 ½ - ½
18.Nis     Ismayilov, Arturan 1561     Pirmetova, Dariga 1379 1 - 0
Bo. 35   IRAQ Rtg 39   MALAYSIA - B Rtg 03:01
19.Oca FM   Moazaz, Dhahir Habeeb 2087     Singh, Eshwant 1910 1 - 0
19.Şub CM   Ahmed, Jaza Jamal 2011     Cheah, Kah Hoe 1815 + - -
19.Mar CM   Zaid, Alaa Chasib 1844     Foo, Jiu Weir Brien 1731 0 - 1
19.Nis CM   Ameer, Dhafer Abdulameer 1770 WCM   Ding, Dao En 1731 1 - 0
Bo. 38   THAILAND - A Rtg 36   TURKEY - GIRLS Rtg 01:03
20.Oca     Tantipura, Noppakorn 1851 WCM   Kara, Gulce Nehir 1925 1 - 0
20.Şub     Pheephacharakan, Pinatpong 1785 WCM   Aydin, Gulenay 1918 0 - 1
20.Mar     Prasitsoonthorn, Teerachoti 1866     Anacoglu, Cisel 1918 0 - 1
20.Nis WFM   Chuemsakul, Sarocha 1645 WFM   Celik, Eylul 1896 0 - 1
Bo. 44   TURKEY - CORUM Rtg 46   AUSTRALIA Rtg 03:01
21.Oca     Hatirli, Ugur Can 1852     Kiripitige, Chathula 1665 1 - 0
21.Şub     Altundal, Arda 1776     Aman, Deepak Thadani 1627 ½ - ½
21.Mar     Ozdilli, Mustafa Alper 1328     Cheng, Amanda 1420 1 - 0
21.Nis     Tastekin, Ebrar Gozde 1313     Watkins, Rachel Jane 1212 ½ - ½
Bo. 47   SOUTH AFRICA - C Rtg 43   THAILAND - B Rtg 01:03
22.Oca     Booysen, Tineke 1310     Asavasaetakul, Chawit 1746 0 - 1
22.Şub WFM   Gardiner, Noa Saxon 1311     Burbach, Brunel Baron 1642 0 - 1
22.Mar WCM   Claassen, Anke 1295     Mekarapiruk, Chawit 1657 0 - 1
22.Nis     Shaw, Laurie Ann 1274     Mekarapiruk, Nathasha 1227 1 - 0
Bo. 45   SOUTH AFRICA - B Rtg 37   SOUTH AFRICA - A Rtg 2½:1½
23.Oca CM   De Jager, Andreas 1728 FM   Modi, Yashil 2053 1 - 0
23.Şub     Felix, Ethon 1675 CM   Schnabel, Johann Emil 1708 ½ - ½
23.Mar     Louw, Carlo 1518     Dinham, James 1589 1 - 0
23.Nis     Schonken, Christina 1166 WFM   Putter, Nicola 1421 0 - 1
Bo. 48   SOMALIA Rtg 40   SRILANKA Rtg 01:03
24.Oca     Abdikani Nor, Mohamed 1518     Vithanage, I A 1600 + - -
24.Şub     Samiro, Mohamed Ali 0     Thenuwara, Rashmika 1507 0 - 1
24.Mar     Sabarin, Mohamed Ali 0 FM   Nanayakkara, J A K Saranath 1924 0 - 1
24.Nis     Nadia, Ahmed Abdi 0     Dahampriya, H K T Dewnethmie 1629 - - +



Kaynak: TSF.

Bu haber 259 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Son Dakika-Last Minute Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Briç ve Satranç TV den en çok görmek istediğiniz şey nedir?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI