Bugun...



16 Yaş Türkiye Satranç Şampiyonu Emirhan Tarlabaşı!

19-26 Ocak 2019 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilen Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda

facebook-paylas
Güncelleme: 30-01-2019 18:14:51 Tarih: 26-01-2019 23:43

16 Yaş Türkiye Satranç Şampiyonu Emirhan Tarlabaşı!

Emirhan Tarlabaşı 16 yaş genel kategorisinde bu yılda Türkiye şampiyonu olarak 3 yıl üst üste bu ünvanını devam ettiterek kendi yaş kategorisinde bir rekora imza atarak büyük bir başarı göstermiştir. Bu başarısından dolayı Briç ve Satranç TV olarak Emirhanı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz. Antalya Belek’te 19-26 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen büyük Türkiye buluşması sonunda küçükler'den 144, yıldızlar'dan 76 olmak üzere toplam 220 sporcu milli takım havuzuna girmeye hak kazandı.

 

jim 6042

Şampiyonaların en kıdemli sporcusu İstanbul'dan Savran Tekeli, en küçük kız sporcusu Mardin'den Tuana Bak ve doğum tarihleri aynı olan en küçük genel sporcular İstanbul'dan Erk Yıldırım Keser ve Antalya'dan İbrahim Efe Özdemir

 

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası'nda İlk Üç

7k

7 yaş kızlar: 1. Güneş Boğday (Hatay) 2.Ece Duru Düzgün (Antalya) 3. Alara Uygun (Bursa)

 

7g

7 yaş genel: 1. Baver Yılmaz (Mardin) 2. Can Şimşek (Bursa) 3. Abdullah Mete İnceçınar (Düzce)

 

8k

8 yaş kızlar: 1. Ela Aslan (Bursa) 2.Kayla Nil Zeybek (Mersin) 3. Fatma Simay Karakılınç (Tokat)

 

8g

8 yaş genel: 1. Yağız Kaan Erdoğmuş (Bursa) 2. Arda Cankurt (Bursa) 3. Ömer Mete İşler (Antalya)

 

9k

9 yaş kızlar: 1. Işıl Özyiğit (İstanbul) 2. Eylül Mirioğlu (Hatay) 3. Zeynep Acar (İzmir)

 

9g

9 yaş genel: 1. Salim Fenerli (Bursa) 2. Çağan Tütüncüler (Gaziantep) 3. Uygar Duruçay (İstanbul)

 

10k

10 yaş kızlar: 1. Pelin Seyhan (Mersin) 2. Ela Bursalı (İzmir) 3. Duru Şenel (Antalya)

 

10g

10 yaş genel: 1. Arda Çamlar (İzmir) 2. Ali Batuhan Bıyıksız (Denizli) 3. Yağız Efe Deniz (Tekirdağ)

 

11k

11 yaş kızlar: 1. WCM Elif Zeren Yıldız (Hatay) 2. Aybike Küçük (Artvin) 3. Azra Kurnaz (Ankara)

 

11g

11 yaş genel: 1. CM Kerem Erten (Manisa) 2. Hasan Hüseyin Çelik (İstanbul) 3. Ediz Gürel (Bursa)

 

12k

12 yaş kızlar: 1. Ecrin Efsa Büyük (İstanbul) 2. WCM Gülcan Sena Kayış (İzmir) 3. Hatice Aslı Muştu (İzmir)

 

12g

12 yaş genel: Taha Özkan (İstanbul) 2. Adar Tarhan (İstanbul) 3. Yankı Taşpınar (İzmir)

 

Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda İlk Üç

13k

13 yaş kızlar: 1.Çisel Anaçoğlu (Ankara) 2. WCM Gülenay Aydın (Denizli) 3. Feyza Kıpık (Antalya)

 

13g

13 yaş genel: 1. CM Zeki Berke Çaputçuoğlu (Ankara) 2. CM Efe Metehan Yavuz (Bolu) 3. Yağız Çınar Akın (İstanbul)

 

14k

14 yaş kızlar: 1. WCM Safiye Öykü İnce (Bursa) 2. Yağmur Eraslan (Trabzon) 3. Gülce Nehir Kara (Yalova)

 

14g

14 yaş genel: 1. Altuğ Bozyaka (Bursa) 2. Ege Danacı (İzmir) 3. Samet Harun Özsaç (Isparta)

 

15k

15 yaş kızlar: 1. WFM Esma Doğa Duran (Tekirdağ) 2. Büşra Özbek (Manisa) 3. Selin Nesanır (Hatay)

 

15g

15 yaş genel: 1. CM Bora Çilek (İzmir) 2. Doruk Karaoğlan (İzmir) 3. Batu Angün (İstanbul)

 

16k

16 yaş kızlar: 1. WCM İlayda Kaygısız (Denizli) 2. WCM Eylül Çelik (İstanbul) 3. WCM Defne Sade (İzmir)

 

16g

16 yaş genel: 1. Emirhan Tarlabaşı (İstanbul) 2. Emir Gülbeyaz (Karaman) 3. Emre Demirbaş (İstanbul)

 

17k

17 yaş kızlar: 1. Busenaz Koçyiğit (Antalya) 2. Hayrun Nisa Şahin (Bursa) 3. Ezgi Akti (Manisa)

 

17g

17 yaş genel: 1. Emre Kırılmaz (Denizli) 2. Kutay Özkurt (Bursa) 3. Can Alp Cansun (Bursa)

 

18k

18 yaş kızlar: 1. Çiğdem Onur (Karaman) 2. Seray Karatiken (Karaman) 3. WCM Poyraz Dursun (Denizli)

 

18g

18 yaş genel: 1. Can Koçak (Aydın) 2. Yiğit Pektaş (Denizli) 3. Akın Özsakallıoğlu (Bolu)

 

 Türkiye Emektarlar Satranç Şampiyonası'nda İlk Üç

emektar genel

Emektarlar genel: 1. Vedat Ali Çetinkaya (İstanbul) 2. Tufan Can Uzuner (Ankara) 3. Hür Yasin (İstanbul)

Emektarlar kategorisinde en iyi kadın sporcu WIM Nilüfer Çınar Çorlulu

 

kidemli emektarlar

Kıdemli Emektarlar genel: 1. Mustafa Yüksel (İstanbul) 2. Salih Muratoğlu (İstanbul) 3. Tahir Sami Büyükgökçesu (İstanbul)

Kıdemli Emektarlar kategorisinde en iyi kadın sporcu Fatma Arslan

 

xah 8012




Kaynak: Haber merkezi

Bu haber 1317 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Satranç-Chess Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Sivasspor 16 10 2 4 34 16 34 +18
2 İstanbul Başakşehir 16 8 2 6 27 16 30 +11
3 Trabzonspor 16 8 3 5 29 17 29 +12
4 Fenerbahçe 16 8 4 4 32 20 28 +12
5 Beşiktaş 16 8 5 3 23 21 27 +2
6 Alanyaspor 16 7 4 5 29 15 26 +14
7 Galatasaray 16 6 4 6 18 15 24 +3
8 Yeni Malatyaspor 16 6 5 5 31 21 23 +10
9 Göztepe 16 6 5 5 19 19 23 0
10 Gaziantep FK 16 6 5 5 25 27 23 -2
11 Denizlispor 16 6 7 3 17 21 21 -4
12 Çaykur Rizespor 16 6 8 2 16 25 20 -9
13 Gençlerbirliği 16 4 6 6 27 28 18 -1
14 Kasımpaşa 16 4 9 3 25 29 15 -4
15 Konyaspor 16 3 7 6 14 22 15 -8
16 Antalyaspor 16 3 8 5 15 28 14 -13
17 MKE Ankaragücü 16 2 9 5 13 32 11 -19
18 Kayserispor 16 2 10 4 14 36 10 -22
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 16 11 2 3 23 11 36 +12
2 Menemenspor 16 8 4 4 21 17 28 +4
3 Akhisarspor 16 7 3 6 21 16 27 +5
4 BB Erzurumspor 16 8 5 3 18 13 27 +5
5 Keçiörengücü 16 6 3 7 14 10 25 +4
6 Ümraniyespor 16 7 5 4 27 24 25 +3
7 Bursaspor 16 8 5 3 23 21 24 +2
8 Fatih Karagümrük 16 6 5 5 20 19 23 +1
9 Altay 16 6 5 5 22 19 23 +3
10 Balıkesirspor 16 6 5 5 16 12 23 +4
11 Adana Demirspor 16 5 5 6 21 17 21 +4
12 Giresunspor 16 5 6 5 17 23 20 -6
13 İstanbulspor 16 4 5 7 26 24 19 +2
14 Altınordu 16 3 7 6 14 20 15 -6
15 Osmanlıspor FK 16 4 9 3 17 25 12 -8
16 Boluspor 16 2 8 6 13 22 12 -9
17 Adanaspor 16 1 9 6 16 28 9 -12
18 Eskişehirspor 16 4 10 2 22 30 5 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa FK 17 13 1 3 47 16 42 +31
2 Samsunspor 17 12 1 4 39 7 40 +32
3 Hekimoğlu Trabzon 17 10 5 2 31 27 32 +4
4 Çorum FK 17 10 6 1 25 20 31 +5
5 Sancaktepe Bld 17 9 5 3 29 15 30 +14
6 İnegölspor 17 8 6 3 26 16 27 +10
7 Pendikspor 17 7 6 4 23 20 25 +3
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 8 1 23 24 25 -1
9 Zonguldak Kömürspor 17 6 6 5 22 22 23 0
10 Hacettepe Spor 17 7 8 2 22 29 23 -7
11 Afjet Afyonspor 17 6 7 4 25 22 22 +3
12 Sarıyer 17 5 6 6 18 19 21 -1
13 Kırklarelispor 17 5 6 6 13 21 21 -8
14 Amed Sportif 17 5 7 5 13 26 20 -13
15 Gümüşhanespor 17 5 9 3 20 24 18 -4
16 Başkent Akademi FK 17 4 10 3 18 24 15 -6
17 1922 Konyaspor 17 4 11 2 19 30 14 -11
18 Şanlıurfaspor 17 0 16 1 4 55 14 -51
Takım O G M B A Y P AV
1 24Erzincanspor 17 10 1 6 25 10 36 +15
2 Serik Belediyespor 17 10 2 5 32 18 35 +14
3 68 Aksaray Belediyespor 17 9 3 5 28 13 32 +15
4 Artvin Hopaspor 17 8 2 7 27 12 31 +15
5 Çatalcaspor 17 6 2 9 26 16 27 +10
6 Karaköprü Belediyespor 17 6 3 8 15 11 26 +4
7 Silivrispor 17 6 5 6 23 19 24 +4
8 Çankaya FK 17 6 6 5 19 20 23 -1
9 Düzcespor 17 6 6 5 11 13 23 -2
10 Buca FK 17 6 6 5 20 24 23 -4
11 Sultanbeyli Bld. 17 5 6 6 17 17 21 0
12 Erzin Spor Kulübü 17 4 5 8 17 16 20 +1
13 Kızılcabölükspor 17 4 6 7 23 24 19 -1
14 Şile Yıldızspor 17 4 7 6 12 14 18 -2
15 Yeni Orduspor 17 2 3 12 6 9 18 -3
16 Yomraspor 17 3 6 8 17 20 17 -3
17 Tokatspor 17 1 13 3 11 34 6 -23
18 Manisaspor 17 0 14 3 11 50 3 -39
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/12/2019 Beşiktaş vs Gençlerbirliği
 28/12/2019 MKE Ankaragücü vs Denizlispor
 28/12/2019 İstanbul Başakşehir vs Kasımpaşa
 28/12/2019 Trabzonspor vs Kayserispor
 28/12/2019 Galatasaray vs Antalyaspor
 29/12/2019 Sivasspor vs Göztepe
 29/12/2019 Alanyaspor vs Konyaspor
 29/12/2019 Gaziantep FK vs Yeni Malatyaspor
 29/12/2019 Çaykur Rizespor vs Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/12/2019 Adanaspor vs Fatih Karagümrük
 28/12/2019 Ümraniyespor vs BB Erzurumspor
 28/12/2019 Balıkesirspor vs Osmanlıspor FK
 28/12/2019 Bursaspor vs Hatayspor
 28/12/2019 Altınordu vs Menemenspor
 29/12/2019 Boluspor vs Eskişehirspor
 29/12/2019 Keçiörengücü vs Akhisarspor
 29/12/2019 İstanbulspor vs Adana Demirspor
 29/12/2019 Altay vs Giresunspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/01/2020 Bandırmaspor vs Van Spor
 11/01/2020 Kırşehir Belediyespor vs Eyüpspor
 11/01/2020 Tuzlaspor vs Kastamonuspor
 12/01/2020 Elazığspor vs Bayburt Özel İdare Spor
 12/01/2020 Kahramanmaraşspor vs Uşak Spor
 12/01/2020 Bodrumspor vs Ankara Demirspor
 12/01/2020 Ergene Velimeşe vs Sakaryaspor
 12/01/2020 Kardemir Karabükspor vs Sivas Belediyespor
 12/01/2020 Niğde Anadolu FK vs Etimesgut Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/01/2020 24Erzincanspor vs Serik Belediyespor
 11/01/2020 Çankaya FK vs Buca FK
 11/01/2020 Çatalcaspor vs Tokatspor
 11/01/2020 Şile Yıldızspor vs Karaköprü Belediyespor
 12/01/2020 Yomraspor vs Artvin Hopaspor
 12/01/2020 Erzin Spor vs Silivrispor
 12/01/2020 Kızılcabölükspor vs Düzcespor
 12/01/2020 Manisaspor vs Sultanbeyli Bld.
 12/01/2020 68 Aksaray Belediyespor vs Yeni Orduspor
SON YORUMLANANLAR

Briç ve Satranç TV de en çok görmek istediğiniz şey nedir?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI